Palyatif Bakım Derneği

Başkanın Mesajı

Palyatif Bakım Derneğinin Değerli Üyeleri,

Palyatif Bakım Derneği olağan seçimli genel kurul toplantısı 24 mart 2024 tarihinde yapılmıştır. Yeni yönetim kurulu olarak bizler, sorumluluğumuzun farkında olarak bu görevi devralmaktan büyük bir onur duyuyoruz.

Günümüze kadar Derneğimizin Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Süleyman Özyalçın, Prof. Dr. Meltem Uyar Hocalarımıza ve Yönetim Kurulu üyelerine yürüttükleri özverili çalışmaları için teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

2005 yılında kurulan Palyatif Bakım Derneği kuruluş amacı olan, palyatif bakım hastalarının başta ağrı, olmak üzere dispne, beslenme gibi semptomlarının yönetimi ile ilgili sorunların çözümü, konu ile ilgili sağlık personelinin eğitimi, gerekli eğitim kaynaklarının oluşturulması amaçlanmıştır. Aynı zamanda interdisipliner ve multidisipliner çalışmalar benimsenmiştir.

Yeni yönetim kurulu olarak aynı doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmeyi amaçlamaktayız.

Derneğimiz bu dönemde de ilgili branş hekimlerine ve sağlık profesyonellerine eğitim ve sorunların çözümü amacı ile sempozyum, çalıştay ve kurslar düzenlemeye devam edecektir.

Ulusal ve uluslararası toplantılar, çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ile palyatif bakımda görev yapan sağlık çalışanlarımızı desteklemek amaçlarımız arasındadır.

İlgili derneklerle işbirliği içinde çalışmalarımızı yürütmek ve tüm palyatif bakım çalışanlarına ve hasta ailelerine ulaşmasını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Sizlerin çalışmaları, katkı ve destekleri hepimiz için çok kıymetli. Gereksinimlere uygun çözümler üretmek için her zaman işbirliğine açık ve ulaşılabilir durumdayız.

 

Saygılarımızla

Palyatif Bakın Derneği Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Nurten İnan